Přeskočit na hlavní obsah

IV. konzultace


Minule jsme se dohodli na odstranění prostřední části domu. Bohužel jsem ale s výsledkem nebyla spokojená, protože tím zmizel efekt "křížení" na fasádě a už se mi to prostě tolik nelíbilo.
Viz tady:

Proto jsem se nakonec rozhodla zúžit část blíž sousednímu domu, což sice vedlo k pár změnáv v půdoryse, ale jsem s výsledkem spokojenější.

Inspirace:
Koncept: 
Situace:


Půdorysy:
Řez:
Pohledy:


Axonometrie:

Fasáda:

Interiér:

Zákres do fotky:










Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Lokalita

Doplňující foto k dnešnímu hovoru. Jedná se o Gellnerův ochodní dům od Jiřího Krohy z roku 1917. Myslela jsem, že bych bytovku postavila na něj, takže by to vytvořilo takové pokračování domu ze starých dob, ovšem v modernější verzi. Teoreticky by potom bylo možné pokračovat ještě v budoucnu dalšími vrstvami s rozličnými funkcemi, což by dalo vzniknout takové "multifunkční věži" z různých dob.

II. konzultace

Dle Vašeho doporučení jsem od minule změnila lokalitu. Nově se tedy budova nachází na místě parkoviště se změnou úrovně terénu. Inspirace Koncept: budovu jsem nově poskládala ze stejných buněk tvaru hranolu, na každý byt připadnou 4, takže každý ze 5 bytů má 108m2.  Plocha za oknem tvoří oporu pro výklopné okno, které se po otevření přemění na balkon. Na každém patře jsou tak vždy 4. Axonometrie: Pohled na fasádu (jižní): Půdorys M 1:100: Ještě se rozhoduji, zda pracovat v tomto místě s převýšením terénu a buňky seskládat jinak, nebo jestli použít vyvýšené místo jako střešní zahradu. příklady staveb s převýšením terénu: Rokko Housting a Habitat 67